7 otthoni játékötlet a nyári szünetre

A gyerekek szerint a nyári szünet rövid, de ha a szülőket kérdezzük, néha igencsak hosszúra tud nyúlni! Összegyűjtöttünk néhány ötletet, ha már úgy érzed, túlteng az energia a gyerkőcökben és nem bírnak magukkal!  

  1. Kincsvadászat: Rejts el kisebb kincseket vagy jutalmakat a lakás különböző részein, és adj nyomokat a gyerekeknek, hogy megtalálják őket. A kincskeresés  nemcsak izgalmas, hanem fejleszti a problémamegoldó képességet is. Ha nincs időd a játék kitalálására, nézd meg ezeket az otthon nyomtatható kincsvadászatokat.

  2. Tudományos kísérletek: Állítsatok fel egy mini laboratóriumot, és végezzetek egyszerű tudományos kísérleteket. Például készíthettek slime-ot, házi vulkánt vagy pattogó tojást. A gyerekek így játékosan tanulhatnak az őket körülvevő dolgokról.

  3. Benti akadálypálya: Készítsetek akadálypályát a lakásban párnák, székek és egyéb tárgyak segítségével. A gyerekeknek át kell mászniuk, bújniuk, és egyensúlyozniuk az akadályok között. Ez a játék remek módja a mozgásnak és az energia levezetésének. Ha többen játszanak, mérjétek az időt, ki tud végigmenni gyorsabban a pályán!

  4. Főzőnap: Tartsatok "főzőversenyt" vagy "sütiversenyt" a konyhában. Legyen néhány fix alapanyag mindenki számára, viszont a receptet mindenki maga találja ki, szabadon hozzáadva bármit!   Készítsetek  egyszerű ételeket vagy desszerteket, majd kóstoljátok meg és értékeljétek őket. Ez a tevékenység  nemcsak szórakoztató, de a gyerekek magabiztosságra tehetnek szert a konyhában.

  5. Fotó kihívás: Adj egy listát a gyerekeknek különböző témákról vagy tárgyakról, amiket meg kell találniuk és lefotózniuk a házban vagy a kertben. Például: valami piros, valami kerek, egy vicces tárgy, stb... Ez a játék fejleszti a kreativitást és a megfigyelési képességeket. Ki talál többet? Kinek a képei a kreatívabbak?

  6. Színházi előadás: Írjatok és adjatok elő egy rövid színdarabot vagy bábelőadást. Készítsetek jelmezeket és díszleteket is hozzá. A gyerekek imádni fogják a kreatív folyamatot és a szereplést, miközben kommunikációs készségeik is fejlődnek.

  7. Építőnap: Tartsatok építőnapot, ahol különböző építőjátékokat használtok. Legyen szó LEGO-ról, fa építőkockákról vagy akár kartondobozokból készült várakról, az építés remek módja a kreativitás és a finommotorikus készségek fejlesztésének. Készíthettek közösen egy nagy projektet, például egy egész várost vagy egy kastélyt.

Jó szórakozást!